از اینجا شروع کنید

آنچه توصیه میکنیم پیش از آغاز فعالیت بهتر است با آن آشنا شوید

آنچه توصیه میکنیم پیش از آغاز فعالیت بهتر است با آن آشنا شوید:

بطور کلی شیوه های یادگیری الکترونیکی را می توان به دو گروه کلی تقسیم نمود:

 1. همزمان
  در این روش یاددهنده و یادگیرنده بطور همزمان (فارغ از محل فیزیکی) در سامانه (سیستم برگزاری آنلاین) حضور یافته و فعالیت آموزشی با حضور همزمان افراد صورت می گیرد.یاددهنده از طریق انتشار صدا و تصویر خود و همچنین از طریق ارائه فایل  و یا بکارگیری تخته سفید (نظیر آنچه درکلاسهای حضوری رخ می دهد)، می تواند همانند یک کلاس واقعی به انجام فعالیتهای آموزشی بپردازد.همچنین امکان سهیم نمودن فراگیران جهت برقراری ارتباط تعاملی از طریق صدا و تصویر فراهم خواهد بود.
  این روش با کمک ابزارهای کلاس آنلاین نظیر Adobe Connect صورت می گیرد. (مایل به برگزاری کلاس آنلاین هستید؟- کلیک کنید)
 2. غیر همزمان
  در این روش یاددهنده و یادگیرنده می توانند در هر زمان دلخواهی (فارغ از محل فیزیکی) در سامانه (سیستم مدیریت یاد گیری الکترونیکی یا LMS) حضور یافته و با بکارگیری ابزارهای گوناگون نسبت به ارائه آموزش اقدام نمایند.امکان به اشتراک گذاری انواع فایل (نظیر فایل متنی، پاورپوینت، فیلم،عکس و...)، اشتراک گذاری آدرسها و منابع اینترنتی، درخواست انجام فعالیتهای آموزشی از فراگیران نظیر تکلیف و حتی امکان فراهم سازی زمینه برگزاری کلاس های آنلاین، از جمله توانمندیهائی است که از این طریق برای یاددهنده فراهم خواهد شد.
  این روش با کمک ابزارهائی موسوم به سیستم هاس مدیریت یادگیری الکترونیکی یا به اختصار LMS صورت می گیرد.
  فضاهای درسی در داخل LMS ایجاد و دسترسی اساتید و دانشجویان در آن فضاها مطابق بر کلاسهای حضوری فراهم شده است.(مایل به استفاه از LMS هستید؟-کلیک کنید)


استفاده از شیوه همزمان یا غیر همزمان؟
استفاده از یکی از دو روش فوق و یا ترکیبی از هر دو روش به صلاحدید و انتخاب یاددهنده میسر است لکن هر یک از این روشها دارای مزایا و معایب خود است.
طبیعتا فعالیت در محیط فضای درسی در LMS با وجود ابزارهای متنوع نظیر اشتراک گذاری منابع درسی، تکلیف، آزمون، انجمن های گفتگو و ... امکان ارائه آموزش به شکلی منسجم را فراهم میسازد که در کنار آن به جهت رهگیری دقیق فعالیت فراگیران، استاد می توان روند آموزشی خود را متناسب با این فعالیتها تنظیم نماید.از جهتی دیگر فضای درسی به مرور تکمیل شده و در ترم ها یا نوبت های بعدی ارائه درس نیز روند آموزشی را تسریع و تسهیل خواهد نمود.
ارائه آموزش به شیوه همزمان نیز باتوجه به امکاناتی نظیر ارائه صوت و تصویر استاد، ارائه فایل یا استفاده از تخته سفید، به مثابه برگزاری یک کلاس حضوری اما از راه دور است.
توجه :
به جهت یکپارچه سازی سیستم ها و برخی نکات دیگر مسیر استفاده از کلاس آنلاین از درون LMS فراهم شده است که در گامهای بعدی دراین خصوص راهنمائی لازم ارائه خواهد شد.
بعبارت دیگر در حال حاضر با اختصاص فضا یا فضاهای درسی برای اساتید، دسترسی به سامانه کلاس آنلاین نیز از طریق همان فضای درسی فراهم شده است.(اطلاعات لازم در این خصوص در صفحه اول سایت موجود است)

 

صفحه راهنماها : https://bit.ly/2UZE9es
پست الكترونيكي این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تماس ٨٢٨٨٣٠٩٩ روزهاي اداري ساعت ٩-٨
شماره تماس  روزهاي اداري ٠٩٠٣٥٦٧٣٢٢١ ساعت ١٢-١٠
شماره تماس ٠٩٠٣٤٧٠٤٥٠٢ساعت١٤-١٢ روزهاي اداري

e-max.it: your social media marketing partner